Uncategorized

Dış Ticaret Eğitimi

İhracatı hedefleyen veya mevcut ihracatlarını arttırmak isteyen işletmelere kapsamlı bir ihracat sistemi kurma eğitiminin yanı sıra modüller halinde ihtiyaca yönelik eğitimler de sunmaktayız.

Kurumsal İmaj

Kurumsal imaj modülünde işletmenin işleyişinde insana değil sisteme dayalı olması ve dışarıya verdiği izlenimin güçlü olmasının sağlanması amaçlanmaktadır. Ürettiğiniz ürünün kaliteli ve dünya pazarlarında rahatça rekabet edebilir nitelikte olması tek başına yeterli değildir; firmalar ürünün kaliteli olmasının yanı sıra firmanın imajına da önem verirler ve firmaya güvenmek isterler. Bu yüzden kurumsal imaj çok önemlidir. Bunun için kurumsal işletmelerin sahip olması gereken asgari nitelikler: etkileyici bir kurum marka ve logosu, vizyon ve misyonun açık ve doğru şekilde belirtilmesi, müşteri memnuniyetine gösterilen özen, sosyal medya hesapları ve dijital platformların etkin kullanımı ve doğru reklam iletişimi; kurum içinde ise sorumluluk ve görev bilincinin oluşturulması, güçlü kurum içi iletişimin sağlanması.

Pazar Araştırma

Eğer hedef pazarınızı bilmiyorsanız, ürününüzü dünyaya pazarlamak finansal ve zaman açısından çok yorucu olabilir. Kaynaklarınızı tasarruflu ve etkin kullanmalısınız. Bunun için, size en uygun ve kısa zamanda sonuç alabileceğiniz pazarlara ulaşmak doğru pazar araştırması yapmaktan geçer. Eğitimlerimizde pazar araştırma teknikleri, hedef pazarların tespiti ve pazara girme stratejileri konularında donanım sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Pazarlama

2000’lerin başından bu yana teknolojik alanda hızla evrim geçiren dünya, günlük yaşamlarımızdan eğitim, eğlence ve iş hayatımıza kadar her şeyi büyük bir değişime uğratmıştır. Pazarlamanın da bu değişimden etkilenmemesi mümkün değildi ve günümüzde pazarlama, her geçen gün en hızlı değişimlerin yaşandığı bir mecra durumundadır. Dolayısıyla eski usül pazarlama yöntemleri artık hem pahalı hem de etkisizdir. Güncel pazarlama teknikleriyle işletmenize daha hızlı ve daha az maliyetli bir pazarlama sistemi kurmanızı sağlıyoruz.

İhracat

Yurtiçi satış yönteminden farklı olarak, uluslararası alanda ticaret yapmak için çeşitli mevzuatlara hakim olmak gerekmektedir. Eğitimimizde ürününüzle ilgili pazarlama, standartlara uygun ambalajlama ve etiketleme, gümrükleme, bankacılık ve nakliye süreçleri hakkında doğru ve güncel bilgiler edinmenizi sağlıyoruz.